आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

१ अर्ब ३३ लाखको भ्रष्टाचार काण्ड बाहिरिएपछि देशभर तरंग

प्रकाशित
462
SHARES
Corruption accused Director General of Inland Revenue Department Chudamani Sharma after being released at Supreme Court, Kathmandu on Friday, August 11, 2017.Photo: Bijay Gajmer/Republica/Nagarik

काठमाडाैँ । १ अर्ब ३३ लाख रुपैयाँको भ्रष्टाचार प्रकरण सार्वजनिक भएको छ । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले आन्तरिक राजस्व विभागका तत्कालीन महानिर्देशक चुडामणि शर्मासहित ३ जनाविरुद्ध १ अर्ब ३३ लाख रुपैयाँको भ्रष्टाचारको मुद्दा दायर गरेको हो । अख्तियारले कर फर्छ्योट आयोगका पदाधिकारीले कानून विपरीत बदनियतपूर्वक १ अर्ब ३३ लाख २० हजार ५ सय ८५ रुपैयाँ कर छुट दिएको आरोपमा भ्रष्टाचार मुद्दा दायर गरेको हो ।

अख्तियारका प्रवक्ता नारायणप्रसाद रिसालका अनुसार सरकारले २०७१ सालमा गठन गरेको कर फर्छ्यौंट आयोगका अध्यक्ष लुम्बध्वज महत, सदस्यहरु उमेशप्रसाद ढकाल र शर्माविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा दर्ता गरेको हो ।

उनीहरुले तत्कालीन कर फर्छ्यौट आयोगका पदाधिकारी रहेका बेला कर फर्छ्यौट आयोग ऐन, २०३३ को दफा १७ बमोजिम असल नियतले आफ्नो कार्य सम्पादन नगरी व्यक्तिगत लाभ हुने र राज्यलाई हानि नोक्सानी पुर्‍याई बदनियतपूर्ण काम गरेको स–प्रमाण पुष्टि भएको अख्तियारले बताएको छ ।

प्रतिक्रिया