आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

देश कमेडीले होइन, सोचले बन्ने हो : झाँक्री

प्रकाशित
701
SHARES

चितवन । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) की केन्द्रीय नेता रामकुमारी झाँक्रीले देश कमेडी (हास्यव्यंग्य) ले होइन, सोचले बन्ने बताएकी छिन् । सोमबार भरतपुरमा आयोजित नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड–नेपाल समूहको नगरस्तरीय अगुवा पार्टी कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्दै उनले यस्तो बताएकी हुन् ।

‘प्रधानमन्त्रीले कमेडी गरिरहनु भएको छ, देश कमेडीले बन्ने होइन सोचले बन्ने हो’ नेता झाँक्रीले भनिन्, ‘देश बनाउन भ्रष्ट नहुने चरित्र चाहिन्छ । सबै स्रोत कब्जा गर्ने भ्रष्ट चरित्रले देश बन्दैन ।’ सत्तरी करोडको डिल भएको अडियो सार्वजनिक भएर भ्रष्टाचारमा मुछिएकालाई काखी च्याप्ने प्रधानमन्त्रीले भ्रष्टाचार हुन नदिने भन्नु नै हास्यास्पद भएको उनको भनाइ थियो ।

बाँचुन्जेल शक्तिमा रहन प्रधानमन्त्री ओलीबाट संसद विघटन भएको बताउँदै उनले भनिन्, ‘संसद विघटन जघन्य राजनीतिक अपराध हो । संविधानले यो अधिकारै दिँदैन । संसद विघटन राजनीतिक प्रश्न हो, सडकबाटै यसको छिनोफानो हुनेछ । संसद विघटन संवैधानिक प्रश्न होइन, कानुनी प्रश्न हो । सर्वोच्चको फूल बेन्चमा यसलाई हेर्नु पर्छ ।’

केपी ओली र विद्या भण्डारीको सर्वसत्तावादविरुद्ध अगाडि बढ्न आह्वान गर्दै उनले भनिन्, ‘केपी कमरेड तपाइँको राजनीति रसातलमा पुग्यो । तपाइँसँग सेना, प्रहरी सबै छन् तर तपाइँ कानुन मान्नु हुन्न । हामी मान्छौँ । सक्नुहुन्छ भन्ने थुन्नुहोस् हामीलाई । राजालाई त लखेट्यौँ, संसद पुनस्र्थापना त होस्, विघटन गर्नेहरुमाथि पनि हिसाबकिताब हुनेछ ।’

ओली समूहबाट म्यादी केन्द्रीय सदस्य थप्ने काम भएको भन्दै नेता झाँक्रीले भनिन्, ‘पार्टी यसरी बन्दैन । पार्टी बन्न सबैभन्दा पहिले विचार चाहिन्छ । चिन्ह ठूलो कि राजनीति ठूलो ? भनेर विचार गर्नुहोस् । कम्युनिष्ट पार्टी मूल्यले बन्छ, विचारले बन्छ । चिन्ह जेसुकै भएपनि राजनीति ठूलो हो । लठैतहरुले तलाबन्दी गरेर पार्टी कब्जा त गर्लान् तर राजनीति रहेन भने ती पार्टी कार्यालय भुत बंगलामा परिणत हुने छन् ।’

प्रतिक्रिया