आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

कोरोना संक्रमणबाट नेपालमा २९ जनाको मृत्यु, कुन जिल्लामा कति ?

प्रकाशित
791
SHARES

काठमाडौं । ललितपुरको स्टार अस्पतालमा मृ’त्यु भएका एकजना पुरुषमा कोरोना सं’क्र’मण पुष्टि भएको छ । अस्पतालका कोरोना व्यवस्थापन समितिका संयोजक डाक्टर अनिल पोखरेलले अस्पतालमा मृ’त्यु भएका एकजना ३० वर्षका पुरुषमा कोरोना सं’क्र’मण पुष्टि भएको जानकारी दिएका हुन् ।

डा पोखरेलका अनुसार मृ’त्यु भएका कोरोना सं’क्र’मित रौतहटका बासिन्दा हुन् । उनलाई शनिबार बेलुका ४ बजे श्वासप्रश्वासमा समस्या भएको भन्दै स्टार अस्पतालमा ल्याइएको थियो ।

अस्पतालले उनमा कोरोनाको आशंका गर्दै कोरोना सं’क्र’मतिलाई छुट्याइएको आइसियुमा भर्ना गरेको थियो । उनको शनिबार राति नै स्वाब संकलन गरी पाटन अस्पताल पठाइएको र सोही दिन राति नै बिरामीको मृत्यु भएको डा. पोखरेलले बताए । उनको आइतबार राति ११ बजे रिपोर्ट पोजेटिभ आएको डा पोखरेलले बताए ।

“शनिबार बेलुका श्वासप्रश्वासको समस्या लिएर बिरामी आउनुभयो, हामीले कोरोनाको आशंकामा कोरोना कै लागि भनेर छुट्याइएको आइसियुमा भर्ना गरेर त्यही दिन राती स्वाब संकलन गरी पाटन अस्पतालमा पठायौं, उहाँको उपचार गर्दागर्दै मृत्यु भयो,” डा पोखरेलले खबरहबसँग भने, “उहाँको रिपोर्ट आइतबार राती ११ बजे पोजेटिभ आयो ।”

डा पोखरेलका अनुसार शनिबार नै मृ’त्यु भएपनि कोरोना परीक्षणको रिपोर्ट नआइसकेकाले उनको शव अस्पतालमै थियो । आज रिपोर्ट पोजेटिभ आएपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयले बनाएको शव व्यवस्थापन निर्देशिका अनुसार व्यवस्थापनको तयारी भइरहेको डा पोखरेलको भनाइ छ ।अस्पतालमा कोरोना सं’क्र’मितको मृ’त्यु भएपछि अहिले उनको उपचारमा खटिएका १४ जना चिकित्सक तथा स्वास्थ्य कर्मीलाई पनि क्वारेन्टाइनमा राखेर कोरोना परीक्षणको तयारी भइरहेको डा पोखरेलले बताए ।

मृत्यु भएपछि कोरोना पुष्टि भएका ती सं’क्र’मितलाई पहिला नै कोरोना विशेष आइसियुमा राखिएकाले अस्पतालको अन्य सेवामा समस्या नभएको डा पोखरेलले बताए ।योसँगै नेपालमा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या २९ पुगेको छ । तर, स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले स्टार अस्पतालमा निधन भएका व्यक्तिमा कोरोना पुष्टि भएको आधिकारिक घोषणा गरेको छैन ।

प्रतिक्रिया