आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

शनिबार एकैदिन थपिए ५५४ संक्रमित, कुन जिल्लामा कति ?

प्रकाशित
686
SHARES

काठमाडौं । नेपालमा शनिबार थप ५५४ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । यो सँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या १२ हजार ३०९ पुगेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले नियमित लाइभ अपडेटमा नेपालमा हालसम्म १२ हजार ३०९ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको जानकारी दिएको हो ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले अहिलेसम्म कोभिड-१९ पुष्टि भएका व्यक्तिको संख्या १२ हजार ३०९ पुगेको जानकारी दिएका हुन् । नेपालमा थप ५५४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले नियमित लाभइ अपडेट मार्फत नेपालमा थप ५५४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको जनाकारी दिएका हुन् ।

नयाँ थपिएका संक्रमितहरु जना १२० महिला र जना ४३४ पुरुष रहेका छन् । हालसम्म १ हजार ३६९ महिला र १० हजार ९४० पुरुष गरी १२ हजार ३०९ जनाका कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । आज रसुवामा एकजना महिला र ८ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएसँगै नेपालका ७ प्रदेशका ७७ वटै जिल्लामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । डा गौतमका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा ४ हजार ६ सय ६ जनाको पीसीआर परीक्षण गरिएको थियो ।

डा गौतमका अनुसार कोशी अस्पताल विराटनगरमा गरिएको परीक्षणमा उदयपुरका ३ जना महिला र ४ जना पुरुष, इलामका ५ जना पुरुष, प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला विराटनगरमा गरिएको परीक्षणमा मोरङका एकजना महिला र एकजना पुरुष, प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला जनकपुरमा धनुषाका ३ पुरुष, महोत्तरीका एक महिला र २९ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । यस्तै नारायणी अस्पतालको प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा पर्साका एक महिला र एकजना पुरुषमा पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

यस्तै राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौंमा गरिएको परीक्षणमा अछामका एकजना महिला र १२ पुरुष, अर्घाखाँचीका १६ जना पुरुष, वैतडीका ६ जना महिला र १८ जना पुरुष, बझाङका ४ जना पुरुष, बाजुराका एकजना महिला र ३ जना पुरुष, बाराका एकजना महिला र ७ जना पुरुष, डडेल्धुराका २ जना महिला र ६ जना पुरुष, धादिङका ३ जना पुरुष, डोटीका १५ जना महिला र ३१ जना पुरुषमा कोरोना पुष्टि भएको छ ।

यसैगरी गुल्मीका २ जना महिला र ५ जना पुरुष, जाजरकोटका एकजना पुरुष, कैलालीका २ जना महिला र ६ जना पुरुष, कंचनपुरका ३ जना पुरुष, कपिलवस्तुका एकजना पुरुष, पर्साका एकजना पुरुष, रसुवाका एक महिला र ८ जना पुरुष, रौतहटका ३ महिला र ३१ जना पुरुष, सल्यानका १३ पुरुष, सर्लाहीका ६ जना पुरुष र स्याङ्जाका ५ पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

यस्तै भरतपुर अस्पताल चितवनमा गरिएको परीक्षणमा चितवनका २ जना पुरुष, किटजन्य रोग अनुसन्धान तथा तालिम केन्द्र हेटौंडामा गरिएको परीक्षणमा नुवाकोटका ६ जना पुरुष, मकवानपुरका २ जना पुरुषमा पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ।

यस्तै धुलिखेल अस्पतालको प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा बाराका एक महिला र ३ पुरुष, पाटन अस्पताल ललितपुरमा गरिएको परीक्षणमा पाँचथरका एक महिला, काठमाडौंका एक महिला र ३ पुरुष, भक्तपुरका एक पुरुष, वीर अस्पताल काठमाडौंमा गरिएको परीक्षणमा बझाङका एक महिला र ३ पुरुष, डोटीका २ पुरुषमा पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । यस्तै त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जमा गरिएको परीषणमा बाजुराका ३१ महिला र ५० जना पुरुषमा पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

यस्तै पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा गरिएको परीक्षणमा नवलपरासी पुर्वका एकजना महिला र एकजना पुरुष, प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला पोखरामा गरिएको परीक्षणमा बाग्लुङका ८ जना पुरुष, स्याङ्जाका ६ जना महिला र १५ जना पुरुष संक्रमित भएका छन् । डा गौतमका अनु्सार प्रादेशिक जनस्वासथ्य प्रयोगशाला रुपन्देहीमा गरिएको परीक्षणमा अर्घाखाँचीका एकजना महिला र एकजना पुरुष, पाल्पाका २ महिला र २४ पुरुष, प्युठानका ३ जना महिला र ४६ जना पुरुष, रुपन्देहीका ३ महिला र ५ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

यस्तै भेरी अस्पताल नेपगंजको प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा बाँकेका २ जना पुरुष, बर्दियाका एकजना महिला र ३ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । यस्तै राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान दाङमा गरिएको परीक्षणमा दाङका ३ जना महिला र २८ जना पुरुष, कपिलवस्तुका २ जना महिला र ५ जना पुरुष र रोल्पाकाएकजना महिलामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

यस्तै सुर्खेत प्रादेशिक अस्पतालको प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा सुर्खेतका एकजना महिला र ६ जना पुरुष, सेती प्रादेशिक अस्पतालको प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा बैतडीका एकजना महिला र एकजना पुरुष, डोटीका २५ जना महिला, कैलालीका ५ महिला र एकजना पुरुष र कंचानपुरका २ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

प्रतिक्रिया