आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

आज शनिदेवको उपासना गर्नेले पालन गर्नुपर्नेछ यी ६ नियम, हुनेछ लाभैलाभ

प्रकाशित
3.1K
SHARES

आज शनिवार अर्थात भगवान शनिदेको दिन । शनिबार न्यायका देवताको रुपमा मानिदै आएका शनिदेवको आराधना गर्नुपर्ने हिन्दू धर्ममा उल्लेख छ । ज्योतिष शास्त्रअनुसार कुण्डलीमा शनिदोष हुने ब्यक्तिले शनिवार शनिदेवको पूजा गर्नुपर्छ ।

शनिदेवलाई प्रसन्न पार्न कालो सामग्राी चढाउने गरिन्छ । यति मात्र होइन शनि दोष निवारण शनिबार केही चिज भुलेर पनि खान हुदैन । ज्योतिष शास्त्रमा शनिवार यस्ता चिज खादा नकारात्मक प्रभाव पर्ने उल्लेख छ । तसर्थ शनिदोष निवारण गर्न शनिदेवको उपासना गर्ने ब्यक्तिले शनिबार निम्न कुरामा ख्याल गर्नुपर्दछ ।

शनिबारका दिन माछामासुजन्य तामसि भोजन गर्नुहुँदैन । तामसि भोजनगर्दा शनिग्रहको नकारात्मक प्रभाव पर्दछ । शनिबारका दिन मदिराको सेवनगर्न पनि बर्जित रहेको छ । यस दिनमुसुरोको दालको प्रयोगलाई नकारात्मक मानिएको छ । शनिवारका दिन दुधको समेत सेवन गर्नु हुदैन । यसले काम भावना जागृत गर्दछ ।
शनिवार अचार या अमिलो चिज पनि खान वर्जित गरिएको छ ।

 

प्रतिक्रिया