आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

ट्रक त्रिशूलीमा खस्दा एकजनाको मृत्यु

प्रकाशित
1.5K
SHARES
lqz"nLdf a; v:bf @) sf] d[To' /f}tx6sf] uf}/af6 kf]v/ftkm{ hfFb} u/]sf] u!v #&)( gDa/sf] /flqa; z'qmaf/ laxfg gf/fo0fu9–d'lUng ;8sv08sf] rl08e~Hofª ufpF ljsf; ;ldltsf] sfnLvf]nf glhs}af6 lqz"nL gbLdf v:bf @) hgfsf] 36gf:yndf g} d[To' ePsf] 5 eg] !& hgf 3fOt]sf] p4f/ ePsf] 5 . tl:a/ M gf/fo0f clwsf/L, lrtjg, /f;;

काठमाडौं । धादिङको बेनिघाट रोराङ गाउँपालिका–९ को ज्यामिरेघाटबाट ट्रक त्रिशूलीमा खस्दा एकजनाको मृत्यु भएकाे छ । आइतबार बिहान ना५ख ३७७७ नंको सिमेन्ट बोकेको ट्रक त्रिशूलीमा खस्दा मकवानपुर भिमफेदी निवासी चालक बिखे थोकरको मृत्यु भएको हो । दुर्घटनामा परी सहचालक सप्तरी रुपनगरका राजेश विक घाइते भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी नायब उपरीक्षक रुपक खड्काले जानाकारी दिए ।

कञ्चनपुरको शुक्लाफाँटा नगरपालिका–४ असैनामा रहेको कुखुरा फार्ममा आगलागी हँुदा रु १० लाख बढीको क्षति भएको छ । स्थानीयवासी किष्ना भण्डारीले सञ्चालन गर्दै आएका थिए  सो फार्ममा शनिबार विद्युत् चुहिएर आगलागी हुँदा बेच्न तयारी अवस्थाका राखिएका चार हजार कुखुरा र तीन हजार चल्ला ज’लेर नष्ट भएको हो ।

कमाइ खाने सहारा फार्म थियो उहाँले भन्नुभयो, “ ज’लेपछि निकै ठूलो घाटा व्यहोर्नुपरेको छ, पुनः फार्म सञ्चालन गर्ने पूँजी छैन, परिवारको खर्च केले चलाउने भन्ने पिरलो छ ।” आगो स्थानीय बासिन्दा, दमकल र प्रहरीको सहयोगमा नियन्त्रणमा आएको थियो ।भण्डारीले सात वर्षदेखि सो व्यवसाय गर्दै आउनुभएको थियो । नगरप्रमुख दिलबहादुर ऐरलगायतका जनप्रतिनिधिले फार्मको अनुगमन गरी क्षतिपूर्तिका लागि पहल गर्ने अश्वासन दिए

त्यसैबिच अहिले विश्व विज्ञान र प्रविधि क्षेत्रमा निकै अगाडि पुगेको छ । टेस्ला कम्पनीका सीईओ एलोन मस्कले डेनिस आँधीबेहरीमा टेस्ला कारको कारण ८ जनाको ज्यान जोगिएकोमा खुशी व्यक्त गरेका छन् । वास्तवमा, एक ४०० बर्ष पुरानो रूख बेलायतको दक्षिणमा आँधीबेहरीले खसेको थियो ।

त्यतिखेर, एउटा परिवार टेस्ला मोडेल एक्सबाट यात्रा गर्दै थियो । स्वचालित आपतकालीन ब्रेक अनको कारण उसको जीवन बचाईयो र कारको अगाडिको भाग मात्र रूखले क्षति भयो । यस कारमा एउटी महिलाले क्याटी चलाउँदै थिईन्, जसमा उनका साथी र आमा सवार थिए । दुर्घटना राजमार्ग ए–३ मा भएको थियो । ती महिलाले भनिन् , ‘केवल हाम्रो जीवन बचाईएको छैन, यो टेस्ला मोडेल एक्सले त जीवन नै दियो ।’ लरेन्स

स्यान्डरसनले भने, ‘श्रीमती र तीन बच्चाहरु कारमा थिए । यदि त्यहाँ स्वचालित ब्रेक नभएको भए, हामी सबै रूख मुनि मर्ने थियौ । जब यो दुर्घटना भयो, म केहि प्रतिक्रिया दिन सकिन । मेरी श्रीमतीलाई सामान्य चोट लागेको छ ।’हामी तपाइँलाई बताउँछौं कि आँधीबेहरी डेनिसको कारण पूरै बेलायतमा वर्षा जारी रहन्छ । मौसम विभागले २०० वटा भन्दा धेरै बाढी चेतावनी

जारी गरेको छ। आँधीबेहरीले पश्चिमी बेलायतमा पनि ठूलो विनाश निम्त्याएको छ । मौसम विभागले यस हप्ता पूरै वर्षा हुने चेतावनी दिएको छ । क्याटीले भने, ‘यो हामी सबैको लागि नयाँ जीवन हो । केही समय पछि क्याटीले टेस्ला मालिक एलोन मस्कलाई ट्याग गरे र घटनाको रिपोर्ट गरे र उनलाई धन्यवाद दिए ।’ मस्कले जवाफमा भने, ‘म खुशी छु कि सबै ठीकठाक छ ।’

प्रतिक्रिया