आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

राष्ट्रियसभा निर्वाचनकाे लागि डोटीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय स्थापना गरियाे

प्रकाशित
1.6K
SHARES

काठमाडौं । राष्ट्रियसभा सदस्य निर्वाचनका लागि सुदूरपश्चिम प्रदेशको निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय डोटीको सिलगढीमा स्थापना भएको छ आगामी माघ ९ गते हुने निर्वाचनका लागि सिलगढीमा कार्यालय स्थापना गरिएको हो । जिल्ला सदरमुकाम सिलगढीको जिल्ला अदालतमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय स्थापना भएको न्यायाधीश एवं निर्वाचन अधिकृत विदुर काफ्लेले जानकारी दिए ।राष्ट्रियसभामा रिक्त हुन लागेका कूल १८ सदस्य पदमध्ये सुदूरपश्चिम प्रदेशमा दुई सदस्यका लागि निर्वाचन हुन लागेको हो ।

राष्ट्रियसभा सदस्य निर्वाचन ऐन, २०७५ को दफा ६ अनुसार निर्वाचन गराउन सुदूरपश्चिम प्रदेशका लागि डोटी जिल्ला अदालतका न्यायाधीश विदुर काफ्लेलाई निर्वाचन अधिकृतको अख्तियारी प्रदान गरिएको छ ।सुदूरपश्चिमका प्रदेशसभा सदस्य ५३ र स्थानीय तहका प्रमुख/उपप्रमुख तथा अध्यक्ष/उपाध्यक्ष १७६ गरी कूल २२९ जना मतदाता रहेकोसमेत निर्वाचन अधिकृत काफ्लेले जानकारी दिए ।

राष्ट्रियसभामा सुदूरपश्चिम प्रदेशबाट रिक्त रहेको दुई पदमध्ये एक जना महिला तथा एक जना पुरुष रहेको निर्वाचन आयोगको कार्यालयले जनाएको छ । राष्ट्रियसभाको निर्वाचन माघ ९ गते जिल्लाको पद्म पब्लिक मुक्तिनारायण माविमा हुने भएको निर्वाचन अधिकृत काफ्लेले बताए ।दुई वटा मतदान केन्द्र रहेको निर्वाचनमा सोही स्थानमा ‘क’ र ‘ख’ मतदान केन्द्र निर्धारण गरिएको जिल्ला सुरक्षा समितिका संयोजक तथा प्रमुख जिल्ला अधिकारी टेकनारायण पौडेलले जानकारी दिए ।

राष्ट्रियसभा निर्वाचन गराउने कार्यतालिका अनुसार यही पुस १७ गते मतदाताको नामावली प्रकाशन गरी सोही दिन अपराह्न ४ बजेसम्म नामावलीमाथि दाबी विरोध गर्ने समय दिइएको छ । पुस १८ गते मतदाता उपर परेको उजुरी छानविन गरी अन्तिम नामावली पुस १९ गते प्रकाशन गरिने कार्यसूची रहेको छ ।पुस २० गते उम्मेदवारको मनोनयनपत्र दर्ता गर्ने र २५ गते उम्मेदवारको अन्तिम नामावली प्रकाशन गर्ने निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले डोटीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया