आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

रेखाको घर र सम्पत्ति नेकपाको कब्जामा, जनपरिषद प्रमुखले गरे यस्तो घोषणा, विज्ञप्तिसहित

प्रकाशित
18.9K
SHARES

टीकापुर ।प्रतिबन्धित नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले कैलालीमा जनतालाई ठग्दै आएका एक ब्यापारीको घरसम्पत्ति कब्जा गरेको छ । कैलालीको टीकापुर नगरपालिका १ बजार क्षेत्रमै रहेको एक व्यापारीको घरमा नेकपाको थारुवान् स्वायत्त प्रदेशले आफ्नो झन्डा गाडेर कब्जामा लिएको हो। थारुवान् स्वायत्त प्रदेश एरिया नम्बर १ जनपरिषद् टीकापुरले विज्ञप्ति जारी गर्दै व्यापारी रेखा कडायतको घरलगायत सम्पत्ति कब्जामा लिएको जनाएको छ। जनपरिषद् प्रमुख विमर्शले सार्वजनिक गरेको विज्ञप्तिमा टीकापुरमा अवैधानिक ढंगबाट मिटर ब्याज, ढुकुटी जस्ता वित्तीय कारोवार गर्न संलग्न रहेको, सामान्य जनताले दही, दुध, घिउ, गाईं, भैंसी बेचेको पैसा लिएर ठगेको आरोप लगाइएको छ।

त्यस्तै कडायतले राज्यलाई कर छली गरेको र पैसा दिएवापत् ठूलो ब्याज दिने भन्दै प्रलोभनमा पारेर करोडौं रुपैयाँ खाएर भागेकाले कडायतको घर र सम्पत्ति कब्जामा लिएको उल्लेख छ। विज्ञप्तिमा सबै जनताको रकम फिर्ता नगरेसम्म कडायतको घर र सम्पत्ति कब्जामा लिइने उल्लेख छ। कडायत टीकापुरमा सञ्चालित रेखा ब्युटीपार्लरकी सञ्चालक हुन्। उनलाई ढुकुटी र मिटर ब्याजको नाममा करोडौं ठगी गरेर फरार रहेको आरोप लाग्दै आएको छ। उनी एक वर्ष यता टीकापुरभन्दा बाहिर रहेको स्थानीय बताउँछन्।

उता नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले कास्कीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी र जनप्रतिनिधिलाई कारबाही गर्ने गर्ने चेतावनी दिएको छ । उनीहरुको मिलोमतोमा तिव्वतियन नागरिकलाई नेपाली नागरिकता बनाइदिएको समाचार बाहिएपछि नेकपाले त्यस्तो चेतावनी दिएको हो । त्यसरी तिव्वती नागरिकलाई नेपाली नागरिकता बनाउने कार्यमा संलग्न जिल्ला प्रसाशन कार्यालयका कर्मचारीहरुलाई तत्काल कारबाही नगरे प्रमुख जिल्ला अधिकारी र लेखनाथ पोखरा महानगरपालिका १८ का वडा अध्यक्ष राना बहादुर थापालाई कडा कारवाही गर्ने नेकपाले चेतावनी दिएको छ । जिल्ला प्रसाशन कार्यालय कास्की र वडा नम्बर १८ का अध्यक्षको मिलोमतोमा २ जना तिव्वती नागरिकलाई नेपाली नाममा नागरिकता बनाइएको घटना बाहिर आएको थियो ।

सरु थापा मगर, ४६०१०७६-२०३९ र टासी आङ्गवो थापा मगर ४६०१०७६-०१६३३ नागरिकता नम्बर भएका व्यक्तिलाई गत जेठ १६ र असार ६ गते नागरिकता बनाइदिएको घटना बाहिरिएपछि नेकपा आक्रोशित भएको हो । उनीहरु दुवै जनालाई पोखरा लेखनाथ महानगरका लेख बहादुर थापालाई बाबु बनाएर नागरिकता बनाइदिएका थिए । यसरी बिदेशी नागरिकलाई गैरकानुनी तरिकाले नेपाली नागरिकता दिलाउने कर्मचारी र जनप्रतिनिधिलाई तत्काल कारवाही गर्नुको साटो झन् जोगाउने योजनामा जिल्ला प्रसाशन कार्यालय लागि परेको भन्दै नेकपाले आफुहरुले कारबाही गर्नुपर्ने परिस्थिति आउनसक्ने बताउदै एक प्रेस बिज्ञप्ति जारी गरेको छ ।

नेकपा कास्कीका सेक्रेटरी इमामले एक प्रेस बिज्ञप्ति जारी गर्दै विभिन्न संचारमाध्यमले घटनाको पुष्टी गर्दै समाचार प्रकशित गरिसकेको अबस्थामा पनि संलग्न कर्मचारीहरुलाई कारबाही नगरेर देशद्रोही र राष्ट्रघटी काम गर्ने काम गरेको बताउदै नेकपाले आफुहरु जुनसुकै तहको कारबाही गर्न बाध्य हुने बताएको छ ।

यसैबीच नेकपाले ‘संगठन सुदृढीकरण तथा बिस्तार अभियान’ सरकारको दमन तथा धरपकडका बाबजुत बैठक, छलफल, भित्तेलेखन, जनश्रमदान, शहर तथा गाउँगाउँमा भेला तथा प्रशिक्षण लगायत नेता तथा कार्यकर्ताहरु अभियानमा होमिएका छन् । प्रहरी प्रशासनले नेकपाका नेता कार्यकर्ताको खोजी र गिरफ्तारी बढाइरहेका बेला उनीहरु भने अभियान लिएर नागरिकको घरदैलोमा पुगेका छन् । केहिदिन अघिमात्र काठमाडौंको काँडाघारीबाट नेकपाका केन्द्रीय नेता तथा जनप्रिय कलाकार माइला लामालाई प्रहरीले गिरफ्तार गरी जेल चलान गरिसकेको छ । देशभरबाट नेकपाका नेता कार्यकर्ता पक्राउ गर्ने क्रम जारी छ ।

नेकपाका महासचिव विप्लवले भने केहि दिन अघि एक विज्ञप्ति जारी गर्दै सरकारको यस्तो रवैयाप्रति सशक्त प्रतिरोध गर्ने बताएका थिए । यतिबेला नेकपाका नेता कार्यकर्ता भने सुरक्षा चुनौतिका बाबजुद प्रतिबन्धको सामना गर्दै संगठन सुदृढीकरण तथा बिस्तार अभियानमा तिव्र रुपले लागिपरेका छन् । यतिबेला सत्तामा रहेको दुईतिहाई बहुमतको कम्युनिस्ट सरकारले नै नेकपाका नेता कार्यकर्तामाथि गोली प्रहार गर्ने आदेश सुरक्षा निकायलाई दिइसकेको छ भने तीन जना नेता कार्यकर्ता प्रहरीको गोलीबाट मारिएका छन् । यता नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी सुनसरीले जिल्लामा सांगठनिक अभियानलाई तिब्रताको साथमा जनताको घरघरमा गई सञ्चालन गरिरहेको छ ।

संगठन बिस्तार तथा सुदृढीकरण अभियान सँगसँगै भित्तेलेखनलाई पनि तिब्रताका साथ अघि बढाइएको जिल्ला सेक्रेटरी सन्देशले बताए । जनताले यो व्यवस्था र राज्यसत्ताको विकल्प खोजेको भन्दै अब सबै नेपाली जनताले वैज्ञानिक समाजवाद नै अबको विकल्प रहेको पनि उनले बताए । नेकपाले जिल्लाका सबै उप–महानगरपालिका, नगरपालिका र गाँउपालिकाका विभिन्न स्थानमा भित्तेलेखनसमेत गरिरहेको जिल्ला स्तरीय नेता क्षितिजले बताए । धरान उप–महानगरपालिका, इटहरी उप–महानगरपालिका, बराह नगरपालिका, इनरुवा नगरपालिका, दुहबी नगरपालिका र रामधुनी नगरपालिका लगायतका स्थानमा स्थानीय बासिन्दाको सक्रियतामा भित्तेलेखन गरिएको उनले बताए ।

नेकपाले भित्तेलेखनमा एकीकृत जनक्रान्ति – जिन्दावाद, दलाल पँुजीवादी सत्ताको विकल्प – बैज्ञानिक समाजबाद, जन हत्यारा सरकार – मुर्दाबाद, नेकपामाथि लागएको प्रतिबन्ध – खारेज गर, भ्रष्टाचारीहरुको सम्पत्ति – राष्ट्रियकरण गर, जनसत्ता – लागु गरौं, बैज्ञानिक समाजवाद – जिन्दावाद, संसदीय व्यवस्था – मुर्दावाद लगायतका दर्जनौं नाराहरु लेखेका छन् ।

प्रतिक्रिया