आज : गते

ताजा शिर्षकहरु

ओलीले गरे मतदान, भने- देश मूलत: दुई दलीय प्रणालीतर्फ जाने देखियो

प्रकाशित
1.3K
SHARES

काठमाडौं। नेकपा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले मतदान गरेका छन्। भक्तपुरको सूर्यविनायक–२ स्थित महेन्द्र शान्ति माविबाट मतदान गरेका हुन्। मतदान गर्दै ओलीले अब देश दुई दलीय प्रणालीतर्फ जाने देखिएको बताए।

मतदानपछि सञ्चारकर्मीहरूसँग कुरा गर्दै ओलीले भने, ‘एमाले एकातिर, गठबन्धन अर्कातिर। मूलत: देश दुई दलीय प्रणालीतिर जाने देखियो।

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले निर्वाचन रोक्न अन्तिम सम्म प्रयास गरेको भन्दै त्यो असफल भएको बताए। देउवाले आज डडेल्धुरामा मतदान गर्नुभयो। उहाँले अस्ती ९ वैशाखमा मात्रै चुनाव सारौँ भन्ने औपचारिक प्रस्ताव गर्नुभएको थियो।

मैले कुनै पनि हालतमा निर्वाचन सार्ने प्रयास हुँदैन भनेपछि उहाँ सार्ने मनसायबाट पछि सर्नु भएको हो, ओलीले भने ।देउवाले गरेको उक्त प्रस्तावबारे कसैसँग कुरा नगरेको भन्दै अहिले सार्वजनिक गरेको बताए।

आगामी चैतमा चुनाव गर्ने गरी अहिलेको गठबन्धन नै लागिपरेको भन्दै एमालेको कारण चुनाव सार्न नसकेको बताए। यो निर्वाचनमा अत्यन्तै अपेक्षित परिणाम आउने उनको भनाइ छ।

देशभर जनताको असधाराण उत्साहका साथ मतदान भइरहेको छ। केही ठाउँबाहेक। त्यस्तो नहुनेपर्ने हो, त्यस्तो उचित होइन्, ओलीले भने, ‘यस निर्वाचनले अत्यन्तै अपेक्षित परिणाम ल्याउँछ भन्ने आशा गरेको छु। जनताको विजयले रोक्न सक्दैन।

प्रतिक्रिया